Badania artystyczne w kontekście mapowania zmian antropocenu - spotkanie z Dianą Lelonek

W ramach cyklu seminariów naukowych Instytutu Kulturoznawstwa UAM "Badania kultury wobec przemian rzeczywistości" zapraszamy na spotkanie z artystką wizualną Dianą Lelonek.

Tematem będą Badania artystyczne w kontekście mapowania zmian antropocenu.

Diana Lelonek: artystka wizualna, absolwentka Wydziału Multimediów i Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
W swoich pracach bada relacje ludzi i istot nie-ludzkich. Przygląda się także wielowymiarowemu wpływowi antropocenu na środowisko. W swoich pracach wykorzystuje fotografię, żywe organizmy i obiekty znalezione.
Laureatka Paszportu Polityki i licznych nagród artystycznych. Swoje prace prezentowała na wielu polskich i międzynarodowych wystawach.
Do 16 kwietnia w Galerii pf w CK Zamek w Poznaniu można oglądać jej audiowizualną wystawę zatytułowaną Endling.