Zaproszenie na spotkanie poświęcone prof. Ewie Guderian-Czaplińskiej

W imieniu Dyrekcji Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Pracowniczek i Pracowników Katedry Teatru i Sztuki Mediów UAM zapraszamy na spotkanie poświęcone prof. Ewie Guderian-Czaplińskiej – badaczce teatru i dramatu, krytyczce teatralnej i wykładowczyni naszego Uniwersytetu.

Szanowni Państwo,

chciałbym serdecznie zaprosić na wydarzenie, które za kilkanaście dni odbędzie się w Teatrze Polskim w Poznaniu. W czwartek, 17 lutego br., o godzinie 18.00, na dużej scenie Teatru, odbędzie się spotkanie poświęcone Profesor Ewie Guderian-Czaplińskiej. W programie spotkania znalazło się m. in. wręczenie rodzinie Ewy nagrody „Kamyk Puzyny” (przez przedstawicieli redakcji miesięcznika „Dialog”), a także promocja trzech książek w różny sposób powiązanych z Ewą (tomu Podróżować, mieszkać, odejść, red. B. Koncewicz, K. Krzak-Weiss, K. Kurek, A. Mądry, Wydawnictwo „Poznańskie Studia Polonistyczne”, Poznań 2021; nowego wydania tekstów Ewy poświęconych awangardzie - Szara strefa awangardy i inne szkice, red. M. Leyko i W. Dudzik, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa 2021; ostatniej książki napisanej przez Ewę - Trojanki. Dziesięć prywatnych rad dla początkujących w chemioterapii potrójnie ujemnego raka piersi, Media Rodzina, Poznań 2020). Mam nadzieję, że wymienione wyżej zdarzenia staną się pretekstem do rozmowy o Ewie i Jej dokonaniach.

W imieniu Dyrekcji Teatru Polskiego w Poznaniu oraz Pracowniczek i Pracowników Katedry Teatru i Sztuki Mediów UAM najserdeczniej zapraszam na to szczególne spotkanie.

Krzysztof Kurek

Kierownik Katedry Teatru i Sztuki Mediów